Zpětná vazba

Zdárně jste prošli celým kurzem a my bychom Vás na závěr rádi pozvali k malému zamyšlení. 

V kurzu jste se dozvěděli o tradičních i zcela inovativních metodách, jak lze pečovat o svoji duševní pohodu. Rádi bychom, aby to nebyly jen další teoretické informace, ale aby Vás e-learning motivoval zařadit péči o sebe do svého života, ať už v jakékoliv podobě. 

Zkuste se zamyslet a napsat si na papír pět věcí, které se Vám za poslední dobu povedly. Věci, za které jste na sebe pyšní, za které byste se rádi pochválili. Mohou to být velké věci, ale i drobné osobní úspěchy. 

  • Jak se Vám těchto pět věcí vymýšlelo? Šlo to snadno? 
  • Jaké pocity prožíváte při pohledu na tyto své úspěchy?

Nyní to zkuste ještě jednou, ale buďte konkrétnější. Zkuste si napsat pět věcí, které jste pro sebe za poslední dobu udělali v oblasti péče o své psychické zdraví. Mohou to být jak reálné činy, tak i sami můžete vnímat posun na úrovni svých myšlenek a názorů. Vše se počítá. Opět si své myšlenky napište na papír.

  • Jak Vám šel tento úkol? 
  • Vnímáte za poslední dobu nějaký posun?

Oba papíry si můžete nechat a s odstupem času se na ně opět podívat. Mohou sloužit jako důkaz Vašich velkých i malých úspěchů i toho, jak se vyvíjí Váš přístup k otázce duševního zdraví. 

Slova závěrem…

Přejeme Vám příjemnou a obohacující cestu za nevšedními zážitky a možnostmi, které Vás v rámci našeho e-learningu o péči o duševní zdraví oslovily. Věříme, že si některé z nabízených přístupů osvojíte a že Vám přinesou očekávané výsledky, ať už nové znalosti a nápady, uvolnění, pohodu, nebo sebepoznání a pokoru k sobě samým.

Buďme k sobě ohleduplní, věnujme čas svému duševnímu zdraví a plně si tak vychutnejme i nepatrné radosti ze života.