Využití Snoezelen a virtuální reality

Věděli jste, že péče o své duševní zdraví je něco, co máme tendence neustále klást na druhé místo? Přitom jeho význam je nezpochybnitelný.

Péče o sebe totiž slouží jako prevence závažnějších psychických potíží nebo vyčerpání a také jako podpora při zvládání povinností, které se týkají péče o dítě nebo zvládání náročných situací.

Je důležité si uvědomit, že náš psychický stav je velmi dynamický. Mění se jak na základě individuálních, tak situačních faktorů, které na nás neustálé působí. Vystavení se nepříznivým faktorům má za následek oslabení naší pohody a s ní i schopností, které jsou pro plnohodnotné prožití života nezbytné. Zvyšuje se riziko psychické zátěže, která dlouhodobě přispívá k rozvoji psychických a jiných onemocnění.

Snahou tedy je si vytvořit takové ochranné mechanismy, které posilují odolnost vůči stresu a podporují naši psychickou pohodu.

Existuje mnoho způsobů, jak o své duševní zdraví pečovat. Vyzkoušejte si následující nevšední a kreativní způsoby v péči o duševní zdraví. Ponořte se s námi do světa Snoezelen a relaxace ve virtuální realitě.